Ārlavas mazbānītis izvadā ciemiņus apļveidā 735 metru garumā ap sakopto lauku sētu pretēji Saules kustībai (kas enerģētiski pareizi), Igurda stāstījumā. Pasažieri brauciena laikā var sēdēt gan koka vagonā, gan uz vaļējas platformas.
Īpaši izbraukumus ir iecienījuši bērni un jubileju, kāzu viesi. Garantējam labus foto ;)
Igurds Baņķis izpētījis, un to atceras arī vecākā paaudze, ka agrākajā Ārlavas pagastā, ir gājuši divi mazbānīši: viens tuvu Ārlavas baznīcai 1921. gadā, otru 1932. gadā uzbūvēja maršrutam Roja – Valdemārpils – Talsi.
Meistars nospriedis, kāpēc lai tas nebūtu arī mūsdienu ainavā, pa savam uzbūvēts:
- Bānītis apstiprina manu dzīves pieredzi un varēšanu, un Ārlavas vēsturisko varenību.
Ar savu aizrautību viņš nopietni ieinteresēja savus mācekļus, un trīs to izvēlējās par sava diplomdarba tēmu. Meistars palīdzēja ar skicēm un fotogrāfijām, pašu uzdevums bija neparastajā darbā ielikt mācību laikā apgūto. I. Baņķis bija līdzās ar padomu, iedrošinot, ļaujot strādāt jauniešiem patstāvīgi.
2009. gada 26. maijā gatavo diplomdarbu vērtēja speciālistu komisija, vienprātīgi atzīstot Edgara Roņa, Gata Cielava un Deivida Jēkabsona veikumu par teicamu.
Visu 2012. gadu un 2013. gada pavasari meistars uzlabojis puišu veikumu un pēc jaunām skicēm tapa jau šobrīd redzamais mazbānītis.
2013. gada 16. aprīlī mazbānītis izkustināts pa jauno sliežu klājumu.
2013. gada 29. maijā svinīgi tiek atklāts Ārlavas bānītis.
Uz bānīša svētkiem sabrauca simtiem novadnieku un ciemiņi no visas Latvijas.
Un padalies ar pieredzēto fotogalerijā draugiem.lv